HAKKIMDA

Merhaba, ben Funda ÇINAR.

Hayatımı, kendimi tanıma yolculuğu olarak tanımlıyorum. Bu yolculuğu her düşündüğümde güneşe uçan bir kuş gözümde canlanıyor.

Koçluk benim için, varlığımın hediyelerini sunduğum, insanların kendi olmalarına, özlerine yaklaşmalarına ve hayatlarını coşkuyla yaşamalarına katkı sağladığım bir meslek.

Koçluk yaklaşımım ise kişilerin öznelliklerine, her yönleri ile bütünlüklerine ve eşsizliklerine saygıya dayalıdır. Adler koçluk yaklaşımı benim koçluk yaklaşımıma ışık tutuyor:

Her insan yaratıcı bir ruha sahiptir; anlam arar ve onu yaratır; her insan anlamlı bir yaşam oluşturmaya yetecek eşsiz güce sahiptir.

Sizleri, kendinizle buluştuğunuz, kendi evreninizi keşfettiğiniz, hayatı kendi renklerimize boyadığınız ve geleceğe köprüler kurduğunuz bu büyülü yolculuğa davet ediyorum.

Sevgiyle,

 

“Kendini okyanusta bir damla sanma. Bir damlanın içinde koca bir okyanussun.” Mevlana

HİKAYEM

1979

Hayata Merhaba

13 Ocak 1979’da Görele’nin Akköy Köyü’nde doğdum. Babam ilkokul öğretmeniydi. Lise için ayrılıncaya kadar ağaçların, toprağın, tavukların, ördeklerin, hanımeli kokusunun ve rengarenk çiçeklerin arasında yaşadım.

1992

Yuvadan Uçuş

Erzurum’da yatılı Fen Lisesini kazandım. Takip eden 3 yıl kendimin ve hayatımın sorumluluğunu aldığım, çokça öğrendiğim, geliştiğim, dostluğu, hedefleri için çabalamayı, başarıyı deneyimlediğim zamanlardı.

1995

Merhaba İstanbul

3 yıllık öğrenmem bana İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü hediye etti ve İstanbul´a yeni yuvama geldim. Bölümümün güzelliği ile doğru orantılı zorluğu bana sadece takip eden 4 sene için değil, tüm hayat boyunca ders alacağım hediyeler bıraktı. Şu an baktığımda gördüğüm en büyük hediye: Eğlence, neşe ve keyif bir süreç bittikten sonra elde edilen şeyler değildir, hayatın her anı coşkuyla yaşanabilir.

2002

İş Hayatı

Mezuniyetim sonrası yüksek lisans maceramı, hedef değiştirip iş hayatına geçişim takip etti. Profesyonel iş hayatımda, hizmet sektöründe 3 farklı pozisyonda Kalite Yönetim Sistemi, Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi alanlarında 12 yıllık tecrübe edindim. Bu süre içinde birçok uluslararası firmayla çalışma, kültürlerinin içinde olma, yönetim anlayışlarını gözlemleme şansım oldu. Büyük başarılar elde etme ve kaybetme süreçlerinin her detayında bulundum. 12 yıl, sadece zihinsel ve bedensel değil kalpten ve fedakar bir çalışma, sorumluluk alma, birbirini tamamlayan harika bir takımın parçası olma, liderlik etme, herkesten ve her şeyden öğrenmeyle geçti.

2013

Öze Dönüş

2013´ün ortalarında öze dönüş yolculuğum başladı. 2014´de sevgili koçum Bilge İnal ile tanıştım. Bu yıl  kendime bolca sorular sorduğum ve cevaplar aldığım bir yıl oldu. Yılın sonunda bana çokça hediyeler sunan hayatımın bu dönemini 2015´e merhaba derken sevgiyle ve teşekkürle uğurladım.. Takip eden 1,5 sene toprak altında ya da bir kozada geçti diyebiliriz. Derin bir dinlenme, içe dönüş ve inziva dönemi..

2016

Tekrar Kanat Çırpışlar

2016 Eylül´de katıldığım dönüşümsel bir atölye çalışması ile kendimi daha güçlü ifade edebileceğim, çalışma hayatımı hayat amacımla paralel nasıl düzenleyebileceğimi keşfettim.

2016 Kasım´da koçluk yolculuğum Adler Koçluk Okulunda resmi olarak başladı. Koçluğu öğrenmeye ve deneyimlemeye başladığımda ve nasıl daha iyi bir koç olacağım üzerine kafa yorduğumda, koçluğun sadece başkalarına değil bana da çokça hizmet ettiğini ve kendimi daha fazla tanımak için harika bir araç olduğunu fark ettim.

2016 Aralık itibariyle Profesyonel Koç´um..

Yaşam Koçu, Yönetici Koçu ve Kariyer Koçu olarak yaşamlarında gelişim ve değişim isteyen geç ve yetişkinlere 3 ana uzmanlıkta keyifle hizmet veriyorum.

SERTİFİKALAR