Koçluk, yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de sıkı etik kurallara ve uygulamalara tabidir. 26 Haziran 2013 tarihli ve 28692 sayılı Resmi Gazate’de yayımlanarak Ulusal Meslek Standartlarına Dair Tebliğ ile de Meslek olarak tanınmıştır.

Ulusal Meslek Standardı

Koçluk Etik Kuralları, koçluğun uluslararası en önemli kurumlarından biri olan ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından da  belirlenerek yayınlamıştır.

Tüm ICF üyesi Koçlar, bu etik kurallara uymaktan ve Etik Anda bağlılıkla görevlerini sürdürmekten sorumludur. Ben de müşterilerime sağladığım koçluk hizmetlerimde detayları aşağıdaki linklerde belirtilen ICF Etik Kurallarına uymayı taahhüt ediyorum.

ICF Etik Kuralları

ICF Code of Ethics

Etik And:

ICF Koçu olarak, müşterilerime ve sponsorlarıma, iş arkadaşlarıma ve genel anlamda topluma karşı etik ve yasal sorumluluklarımı biliyor ve bunları gözeteceğimi kabul ediyorum. ICF Etik Kurallarına uyacağıma, koçluk, eğitim, mentörlük, süpervizyon hizmeti vereceğim kişilerde bu standartları uygulayacağıma and içiyorum.

Eğer  bu Etik Yemin veya ICF Etik Kurallarının herhangi bir bölümünü ihlal edersem, ICF’ in kendi takdiri ile beni böyle yapmaktan dolayı sorumlu tutabileceğini kabul ediyorum. Dahası, herhangi bir ihlal durumunda ICF’ e karşı hesap verebilirliğimin, ICF üyeliğimin ve/veya ICF unvanlarımın elimden alınması gibi yaptırımları da içerebileceğini kabul ediyorum.

Randevu Al

Randevunuzu planlamak için burayı tıklayın!


Bize Ulaşın