Simurg

Simurg, 30 Ağustos ve Bugün

Hikayeler karmaşık durumları anlamak ve anlatmak için insan zihninin yaratıcı doğasının ürünleridir.. 98 yıl önce bugünü yani 30 Ağustos 1922’yi düşünürken zihnimde beliren bir imgeydi Simurg..  Simurg ya da Zümrüd-ü Anka efsanevi bir kuştur ve Pers mitolojisi kaynaklı olsa da zamanla diğer doğu mitoloji ve efsanelerinde de yer edinmiştir. Hikayeyi anlatarak başlamak istiyorum.

Ted Gibi Konuş- Topluluk Önünde Konuşmanın 9 Sırrı

Haftasonu için kitap önerim iletişim koçluğu yapan yazarın kendi deneyimleri ?

Bu kitapla birlikte konuşmalarınızın, sunumlarınızın, eğitimlerinizin kimyası değişecek, garanti ediyorum. Çokça emek harcadığınız, inanılmaz bilgilerle donanmış sunumlarınızın neden istediğiniz etkiyi yaratamadığını anlayacaksınız.

Bu 9 sırrı bilimsel altyapısıyla, önemli firmaların üst düzey yöneticilerine koçluk yapan yazarın kendi deneyimleriyle, örnek Ted(x) sunumlarıyla adeta yaşayarak öğreneceksiniz. Öğrenecek ve hemen uygulamaya başlayacaksınız. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Şimdiden keyifli okumalar.. ?

Diğer önerdiğim kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak

Kedi gibi düşünmek ve davranmak kitabında, bu sevimli yaratıkların size verdiği 40 önemli mesajı son derece akıcı bir anlatımla okuyacaksınız. Kitap içinde sizi gülümsetecek çok sayıda özlü söz de mevcut. Birini paylaşmak istiyoruz:

“Kedilerin sahip olduğu temizlik, şefkat, sabır, vakar ve cesaret özelliklerini düşündüğümüzde sorarım size: kaçımız kedi olabilirdi ki?-Ferdinand Mery”

Özellikle bir kedi dostuysanız şiddetle okumanızı tavsiye ediyoruz. Kitabın sonunda sizi güzel bir de sürpriz bekliyor.

Herbirimizin kendini daha yakın hissettiği hayvanlar vardır.  Bu hayvana ait bizi çeken özellikler varlığımız ve olmak istediğimiz kişi hakkında önemli bilgiler barındırır.

Daha fazla bilgi için: Kitapyurdu

Diğer önerdiğim kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Mod Terapisi – Diğer Yollardan Gitmek

Hollanda’ daki iki üniversitenin klinik psikoloji çalışma gruplarının işbirliği ile hazırlanan harika bir kendine yardım kitabı..
Hem kendimizdeki hayatımızı olumsuz etkileyen davranış kalıplarımızı çözümlememizi, hem de çevremizdeki insanların davranışlarını anlamlandırmamızı sağlıyor. Davranışlarımızın temelinde yatan duygu, düşünce ve anıları farketme, ihtiyaçlarımızı anlama ve dönüştürmeyi destekleyecek vaka örnekleri ve son derece basit alıştırmalar içeriyor. Hiç farketmediğiniz, belki de göz ardı ettiğiniz taraflarınızla buluşmaya hazır mısınız?

Edindiğiniz en faydalı kitap olabilir, şiddetle tavsiye ederim.

Kaynak: www.psikonet.com

Diğer önerdiğim kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

İş Hayatında Zihin Oyunları W.Timothy Gallwey

Merhaba Dostlar,

Bir kitap önerim var:

İsminin aksine sadece iş hayatında değil, tüm hayata dair bakış açınızı değiştirecek, en yüksek potansiyelinizi açığa çıkarmaya destek olacak harika bir kitap.

Sevgiyle,

“Diğer kişiyle ilgilenmek için kendinizi rahat bırakmalısınız. Konu ancak söylenen şeyi zaten bildiğinizi farzetmediğiniz durumlarda ilginizi çeker. Bu kendini rahat bırakma hali sizi biraz daha açık ve savunmasız kılabilir fakat Benlik 2´nin odaklanması için bu önemlidir. Tüm bu duyguları kabul ettiğimde, hem içeriğe hem de karşımdaki kişinin duygularına ilgimi yoğunlaştırabilirim. Diğer yandan açık olmaya istekli olmadığım ve konuşulacakları zaten bildiğimi sandığım durumlarda daha savunmacı, önyargılı, endişeli ve sıkıcı biri haline gelirim.”

Kaynak: www.kitapyurdu.com

Diğer önerdiğim kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Alanımızın Farkına Varmak

Sorumluluk alanımızın farkına varmak;
-Bizim olmayan yükleri sırtlamaktan bizi korur.
-Bu hafiflik kendimize ve hedeflerimize odaklanmamızı kolaylaştırır.
-Çevremizdekilerin kendi sorumluluklarını almasını teşvik eder.

Karşılaştığımız herhangi bir durumla ilgili “Sorumluluğum ne?” sorusu kendimize sorabileceğimiz en güçlü sorulardan biridir.

Kelimelerim, davranışlarım, hareketlerim, çabam, hatalarım, fikirlerim ve hareketlerimin sonuçları benim sorumluluğumdur.

Başkalarının kelimeleri, hataları, inançları, fikirleri, hareketleri ve hareketlerinin sonuçları benim sorumluluğum değildir.

Sevgiyle,

Kaynak: www.facebook.com/upliftconnect

1 2