Yaşam Koçluğu, hayattan keyif almak, mutlu olmak, sağlıklı yaşam, hayatını düzene sokmak, ilişkilerini geliştirmek, hayallerini gerçekleştirmek, geleceğini ve kariyerini planlamak, özgüven kazanmak, motivasyonunu artırmak, yönetsel/liderlik becerilerini geliştirmek veya yaşam kalitesini artırmak isteyen genç ve yetişkinler içindir.

Yaşam Koçluğu, koçluk ilişkisi ve koçun yönettiği süreçle, kişinin farkındalığını, öğrendiklerini, gelişimini artıran ve seçimlerini genişletmesini destekleyen bir süreci kapsar. Bu koçluk biçimi, temelde beceri gelişimini ve performansa odaklanmayı içerirken, genel gelişmelere de odaklanabilmeyi mümkün kılar.

Pratikte, farklı tür koçluklar arasındaki sınırlar kesin olarak belirlenmemiştir ve herhangi bir koçluk çalışması, zaman içinde birden fazla koçluk çeşidinin özelliklerini sergileyebilir.

Yaşam Koçluğu Nedir?

  • Beceri gelişimi koçluğu – Koçun uzmanlığı, kişinin etkili bir performans için gereken özel becerileri edinmesini ve bu becerileri liderlik bağlamında başarıyla uygulamasını desteklemek için kullanılır.
  • Performans koçluğu – Koç, kişinin mevcut rolündeki etkinliğini arttırma çalışmalarını desteklemek için genel koçluk prensiplerini kullanır.

  • Gelişim koçluğu – Koç, kişiyi kendisini geliştirme, düşünce kalitesini ve duygusal zekasını yükseltme, perspektif kazanma ve odağını korumanın yanı sıra, daha iyi bir iş-yaşam dengesi yakalayarak kişisel iyiliğini ve etkinliğini arttırma konusunda desteklemek için, uzun zamanlı bir sürece girer.

* Daha fazla ayrıntı için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Al

Randevunuzu planlamak için burayı tıklayın!


Bize Ulaşın


Seninle olan seansımdan sonra 4 ay bitti.. Seans bitiminden 3 gün geçti..
Bugün hata yapmaktan hiç korkmadım. Hatta hata olmasını bile umursamadım. Hayatımda ilk defa doğru olduğunu inanıp ama sonucunun ne olacağını bilmediğim bir şey yaparken korkmadım.
Selin.